ANIMUJ.PL
http://www.skylined.pl/forum/

Problem przy lalce
http://www.skylined.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=2772
Strona 1 z 1

Autor:  Kamienie [ Śr kwi 03, 2013 18:19 ]
Tytuł:  Problem przy lalce

Mam od paru dni problem.
Kupiłem ok.10 centymetrowy drewniany manekin.
Na robienie i kupowanie lalek jestem za leniwy,a że w sklepie był takowy ludzik ze stawami to go kupiłem..

Postać fajnie się rusza wszystko oki ale podczas próby animacji chodzenia nie wiem czym przymocować buty do podłoża. Próbuję plasteliną ale trzyma, trzyma i puszcza. Nie wiem co z tym robić Pomocy!

Autor:  sinsky [ So kwi 06, 2013 13:32 ]
Tytuł:  Mocowanie lalek

W animacji poklatkowej robi się to na kilka sposobów, między innymi:
    -Montuje się postać za tułów (czy inny środek ciężkości) do podłużnego statywu, postać "wisi w powietrzu" i nie musi nawet dotykać ziemi - ramię, które trzyma lalkę można tak ustawić za lalką, żeby kamera go nie widziała.
    -Stopy takiej lalki mają od strony podeszwy wywiercony gwint, a w podłoże, po którym chodzi wkręca się śrubkę - tutaj trzeba mieć już trochę doświadczenia i wymagane jest jakieś cienkie podłoże, np. karton, płyta z pcv..
    -Ewentualnie można używać magnesów, jak są mocne powinny złapać przez cienką warstwę "podłogi" po której chodzi lalka - Gdy postać w jednej klatce filmu zbliża stopę do podłoża, to w kolejnej może być już przytwierdzona takim magnesem.

Plastelina jest słabym rozwiązaniem, już lepiej zainwestuj w taśmę dwustronną, trzyma lepiej i schodzi też nienajgorzej.

Autor:  Kamienie [ N kwi 07, 2013 14:38 ]
Tytuł: 

Dzięki za odpowiedź spróbuje z taśmą i najwyżej jak nie wyjdzie to z magnesem.

Autor:  jacuś [ Pn maja 27, 2013 10:14 ]
Tytuł: 

Jeśli chodzi już o gotowe lalki, to nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało, ale z tego co pamiętam to widziałem takie lalki w empiku które bez problemu bez żadnych przymocować utrzymywały się na podłożu. Zajrzyj do sklepu i sprawdź sobie jak to wygląda, z tego co pamiętam nie były jakieś mega drogie.

Autor:  zosiak1989 [ Wt cze 11, 2013 09:48 ]
Tytuł: 

Taśma sprawdza się znakomicie, przynajmniej przy mojej lalce. Ale ona akurat nie należy do największych, więc dla taśmy to nie problem.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/