ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Pn wrz 25, 2017 15:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 01:04 
młody adept
młody adept

Czesc! Jestem nowy na forum, szukalem troche na forach i na guglach, ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. :wink: Chciałbym stworzyć prostą animacje klatka po klatce rysując każdą klatkę myszką w jakims programie. Do mojego poprzedniego filmu (podam link ;] ) uzywalem programu MS Paint i Virtual DUB, tylko ze zapisywanie kazdej klatki i tworzenie nowej zajmowalo.... sporo czasu zajmowalo :) Dlatego szukam programu w ktorym rysowalbym jedną klatke, wcisnął bym np NEXT i by byla nastepna klatka. Program moze byc bardzo prosty bo moj pomysl nie jest wymagający :D PRZEPRASZAM za chaos i dlugi post. Licze na Wasza pomoc! PS FLASH ODPADA RACZEJ...
A TU LINK DO MOJEJ ANIMACJI: http://www.youtube.com/watch?v=0waWQHUrmZ4 4000 klatek w paincie :p

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 03:35 
moderator
moderator

Aż nie chce mi się wierzyć że to tylko Paint i VD. :wink:
Generalnie to filmik całkiem dobry, chociaż nie w moim guście.
Co do programów, to myślę że zadowoli cię Plastic Animation Paper 4.0 PRO.
Była o nim mowa niedawno.

viewtopic.php?t=2055

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 06:38 
animator
animator

film super i ty odzielnie to wszystko w paincie?Podziwiam cię chłopie za cierpliwość która się opłacała.Ja się nie mogę doczekać następnych tylko robionych już w programie do animacji

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 08:30 
moderator
moderator

Hey.
Niezły start.
Przy kolejnych produkcjach pomyśl o dubbingu i oryginalnej nie tak monotematycznej muzyce.Nie musisz tego robić sam w necie można znależć całkiem niezły team.

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 14:35 
art director
art director

wow. to naprawde dobre. a ile fps? (klatek na sekundę) a gdybyś miał dobry program do animacji i tablet to to dopiero było by coś świetnego

ile robiłeś tą animacje?

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 00:10 
młody adept
młody adept

dziennie rysowalem po 100 klatek. predkosc o ile pamietam to chyba z 5 fps. no filmik generalnie stworzony byl w 3 miesiace... klatka po klatce, niektore sceny byly dorabiane w paint shop pro, glownie rozblyski i inne bajery. Ale wszystko bylo ręcznie rysowane za pomocą myszki. nie chcialo mi sie juz tworzyc dzwiekow i muzyki, wolalem wszystko skleic i wstawic na utube ze wzgledu na sama animacje... dzis uwazam ja za smieszna, brak dialogow itd bo na pewno stac mnie by bylo na cos znacznie lepszego, z dubbingiem, muzyka, fabula itd. dzieki za odpowiedzi-(pozniej z kumplami nakrecilismy wersje krotkometrazową, kamerką ;] ) :) dzis zalaczylem sobie program PENCIL. ale mam pare pytan/zastrzezen. nie wiem czy da sie zmienic lub ustawic jakas rozdzielczosc, czy da sie uwtawic jakis background np na 30 klatek, a pozniej zamienic na inny. fajny program, powoli sprawdzam mozliwosci. wiem na pewno ze musze zakupic tablet do szybszego rysowania, bo myszka to straszna katorga... Moze znacie jakies inne ciekawe sposoby animacji?

Ja ostatnio wymyslilem tworzenie obiektow , roznego rodzaju tła i sprite'ów i wprowadzanie jej do The Games Faktory, poczym zgranie zalej animacji np jakims Cam Studio. Co wy na to??
POZDRO :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 11:53 
moderator
moderator

Ciekawe masz metody pracy;]
Ja sam robię animacje w MSPaincie, nic znaczącego, ale preferuję mniejsze podziałki - Obecnie animuję sobie pixelart w 40x80 ;]

Zamiast bawić się w sprite'y i kombinowanie, spraw sobie tablet i program do animacji.

Z technik animacji jeszcze jest stop-motion, claymation, animacja solą, non-camera (...)

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 15:57 
młody adept
młody adept

wlasnie musze sobie zakupic jakis tablet. ale szuakm prostego programu, najlepiej za free i byle nie flash ;]
Moje metody sprowadzaja się do narysowania tła, postaci i jej ruchu i wklejanie w tło - proste i logiczne, lecz w paincie brak jakiejs automatyzacji, gdyd kazda klatke trzeba rysowac i zapisywac oddzielnie...

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 20:17 
właściciel studia
właściciel studia

Jeśli nadal chcesz pracować w ten sam sposób, to zacznij rysować w jakimś programie obsługującym warstwy, np. we wspomnianym Paint Shop Pro. A z The Games Factory też ciekawy pomysł, sam kiedyś planowałem zrobić coś w ten sposób, ale ostatecznie mi się odechciało.

One-of-none.com

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 01:11 
wasz ukochany admin
wasz ukochany admin

jesli masz winde, to pencil moze sie niestety krzaczyc, a szkoda, bo bardzo przyjemnie sie w nim szkice animuje :(

poza tym pain shop, ktorego juz uzywasz tez sie nadaje, gimp, ps i inne programy, ktore obsluguja warstwy z przezroczystoscia.

Strefa czasowa: UTC + 1