ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Cz kwi 27, 2017 10:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 12:42 
młody adept
młody adept

idąc za przykładem ludu amerykańskiego chciałem Wam zaproponować wyzwanie. Organizują oni coś w rodzaju konkursu, tworząc animację na zadany temat.

http://www.animateclay.com/index.php/ar ... challenges

Myślę, że byłoby ciekawie pobawić się w coś podobnego, ustalić termin np. miesiąc, dwa... a później wspólnie, demokratycznym głosowaniem wybrać super zwycięzcę i nagrodzić go uśmiechem kierownika oraz uściskiem dłoni Pani Jadzi z mięsnego ;)

co Wy na to ? :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 13:21 
art director
art director

byłbym zachwycony...gdybym tylko zajmował się animacją stopmotion. niestety nie jestem w tym zbyt dobry raczej jestem lebszy w animacji 2d.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 19:21 
art director
art director

Odnoszę wrażenie, że nasze forum to dla ciebie taki wielki "Franky Shine" którego starasz się wzbudzić do życia, a prawda jest taka, że wszyscy tutaj żyjemy i tworzymy ile się da, a to że jest tego tak mało, nie wynika z jakiegoś tam braku motywacji. Jest to chyba najpowolniejsza i najcięższa technika filmowa, a w związku z niezwykle małym w tej dziedzinie rynkiem, zawsze będzie to w większości wypadków pasja drugoplanowa, ponieważ trzeba jakoś zarobić na te życie. Na tym forum (jeśli nie na każdym) tego typu tematy kończą się po prostu sympatyczną rozmową i nikt nie weźmie tego na poważnie jeśli nie wyniknie z tego nic, ponad jeszcze więcej sympatycznej wymiany zdań. Poza tym nikt tutaj nie chce rywalizować, tylko stworzyć fajną animację, podyskutować, dowiedzieć się czegoś nowego- w tym wypadku śpieszenie się na termin nie uzasadniony absolutnie niczym ponad to że musi być termin, było by po prostu denerwujące. Może gdyby konkurs miałby być smaczkiem w ciągu paru dni warsztatów, a w nagrodę dostawało by się chociaż jakiś dyplom... Zastanawiam się, czy Ty po prostu nie szukasz jakiejś motywacji do tworzenia, lub z braku "możliwości"- możliwości pchnięcia czegokolwiek z nazwą "poklatkowa" w tytule (sam to bardzo dobrze znam po własnym przykładzie).

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 19:57 
art director
art director

aha. rozumiem. kiedyś próbowałem robić stopmotion ale zawsze mi coś nie wychodziło i się zniechęciłem. a robie animacja 2d ponieważ od 5 roku rzyci rysuje komiksy ale potem mi się to troche znudziło i odkryłem coś tak pięknego jak animacja. aha jeśli napisałem coś źle i obraźliwie to przepraszam mam 14lat ( to nie nie u poważnia do bycia chamskim).

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 20:24 
wasz ukochany admin
wasz ukochany admin

nie zebym sie czepiala czy cos, ale...

viewtopic.php?t=2058

mamy na forum takowe atrakcjie ;) wystarczy przeszukac tematy z prefiksem [kip-fit] i poczytac tematy ;)

a nawet jeden konkurs byl z nagroda rzeczowa, ale chcialo sie cos zrobic tylko jednej osobie :P

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 22:30 
młody adept
młody adept

hmmm....może faktycznie staram się w ten sposób bardziej zmotywować do działania...

co do konkurowania, jakiejś wielkiej rywalizacji to raczej nie ta bajka. bardziej budująca byłaby wtedy konstruktywna krytyka ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 08:44 
art director
art director

Cokolwiek napisałem słusznie- Wybacz mój pesymizm. Gdy 90% tego co się robi to niewypały które "podpalają ci kuchnie", na entuzjazm patrzy się jak na chorobę wieku (której podświadomie można zazdrościć). Do pokazywania filmów też nie miałem szczęścia: Na jednym Festiwalu na film przed naszym zaczęto zbierać śmiecie co publiczność uznała za znak że festiwal się kończy i gdy nadszedł na niego czas rozbierano już scenę, a na widowni było może 3 gości (łącznie z mikserem). Podobnież (może nie będę już wyjaśniał) przy "konkursie" na warsztatach... Co do konstruktywnej krytyki- Opinię masz przecież na forum. Co do profesjonalistów- znalazłem do tej pory tylko jednego staruszka i pana od szkieletów którzy "chcieliby" się dzielić swoim doświadczeniem (o moim profesorze bym tego nie powiedział) i nie należą raczej do ludzi którzy przesiadywali by przy internecie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 11:51 
moderator
moderator

Każdy zryw ,konkurs może zakończyć się sukcesem lub klęską na to nie ma recepty.Może powstać tylko jedna genialna praca ,a może być też i zalew chałtur.
Czy to ważne ?
Najważniejsze żeby próbować jeśli taka działalność ,konfrontacja pobudzi chociaż iskierkę do myślenia , a może i nawet działania to warto to robić.
Mala z "prawie anonimowym działem technicznym" jest na to świetnym przykładem - dalsze egzystowanie forum + próby pobudzenia do działania.
Profesjonalne projekty za grubą kasę potrafią legnąć w gruzach co za ujma jak amatorom coś nie wyjdzie ?
Na forum ka był kiedyś okres dosyć intensywnych bitew scenariuszowych.
To co zrodziło mi się w podczas rozgrywek siedzi we mnie do dzisiaj.
Na forum animuj też było parę zrywów czasem lepsze czasem gorsze.
Osobiście cenię sobie takie inicjatywy.
W razie powodzenia imprezy przyjemność konfrontacji ,poznania innych punktów widzenia jest niesamowita.Człowiek zaczyna nabierać dystansu do własnej pracy ,zaczyna się myślenie trochę w szerszym zakresie.
Polecam.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 12:58 
młody adept
młody adept

o to przecież chodzi, poznawanie punktów widzenia innych na ten sam temat...

zależało mi na tym aby podać hasło, zwrot, kilka słów i zobaczyć jak zinterpretują to inni...

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 21:28 
art director
art director

Widać powinienem conieco nadrobić jeśli chodzi o znajomość forum (Kiedy miałem testową wersję Ivony puszczałem sobie je zamiast muzyki). Cieszę się, że się myliłem. Życzę udanych inicjatyw i mniej niebudujących divagorów.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 10:48 
moderator
moderator

O, proszę...
A ja popieram Divagora pomimo tego, iż się wycofał częściowo ze swojego stanowiska;]
To nie Ameryka, tam jest więcej aktywnych ludzi i większe wzięcie na takie konkursy. Nasza stronka jest mala (:D) i każdy raczej skupia się na własnych pomysłach, być może gdyby była większa reklama, nagrody etc, wytworzyłby się jakiś ruch. Tutaj jest może aktywnych góra 20 ludzi, z czego 10 mogłoby cokolwiek zanimować w stop-motion. Se-Ma-For nie robi żadnych konkursów?

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 12:37 
moderator
moderator

Eeee tam.Ludzie małej wiary. 8)
Kasa nie ma nic do rzeczy.
Na million you jest kasa i "ruch" lecz idea reklamowa powoduje ,że powstające tam dzieła są dla mnie nie do strawienia.
Najciekawsze inicjatywy w ,których brałem udział "nie wzięły" mnie nagrodą lecz pomysłem ,ideą konkursową dla której chciało mi się tworzyć.
Coś co skłoni mnie do myślenia.
Nie mówię ,ze warto robić cokolwiek byle było ale coś z pomysłem na całość oczywiście.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 15:02 
moderator
moderator

Apropo, na milionyou leci pracka z moim udźwiękowieniem. Ciekawe, co to w ogóle jest (tak, nie widziałem jeszcze "swojego" filmu).

Swoją drogą na scene.pl organizowane są compos i jest "jakieś tam" wzięcie pomimo tego, że na stronie prawie nie ma żadnego ruchu;] Na ostatnim paperart compo zgłosiły się aż trzy osoby.

Dlatego też na razie odpadam z produkcją na jakikolwiek konkurs, zajęty jestem swoim projektem. Tak to wygląda w większości wypadków.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 21:36 
wasz ukochany admin
wasz ukochany admin

drobniasty napisał(a):
o to przecie¿ chodzi, poznawanie punktów widzenia innych na ten sam temat...

zale¿a³o mi na tym aby podaæ has³o, zwrot, kilka s³ów i zobaczyæ jak zinterpretuj± to inni...

bitwy i forumowe kip-fity staram sie trzymac, co ja wypisuje, one dokladnie byly od samiutkiego poczatka zalazka pomyslu w takiej konwencji - haslo, zwrot, interpretacja, ale nie ograniczajace sie jedynie do stop-motion. celem kazdego wyzwania jest pobudzenie wyobrazni, zmotywowanie do tworczego myslenia i dzialania, do niekonwencjonalnego spojzenia na postawiony problem /czyli na rzucone haslo/ i niestandardowe rozwiniecie tematu.
czy to sie udaje? :roll:
po przeczytaniu wypowiedzi quagmire /swoja droga bardzo podnoszacej na duchu/ i paru poza forumowych rozmowach mysle, ze tak i na pewno beda kolejne konkursy nawet jesli tylko jedna osoba bedzie w nich startowac.
nie ukrywaz, ze troche dolujaca jest sytuacja w ktorej wszysce chca konkursu, a jak przychodzi co do czego, to zgloszonych prac mam tylko jedna ;) ale po paru miesiacach, jak widze dalsze dzialania zwyciezcy i to, ze idzie do przodu z forma /nie wazne juz czy dzieki wiedzy z wygranej ksiazki, czy z wlasnych obserwacji i 'dojzewania'/, to na prawde cieszy.
/tak daavis to o tobie :P i trzymam kciuki za twoj projekt :P /

w tym momencie zostal ostatni dzien na graficzny konkurs /takze nawet nie tylko animaja, ale i statyczne twory, a nawet jak juz quagmire napisal tekstowe prace byly brane pod wnikliwe oko jurii/, a zaraz po nim szykowany jest kolejny 8) /czyt. premia w robocie, bedzie na nagrode ;P/

tylko nie wszytsko na raz, prawda ;)

takze cierpliwosci panowie i nie pogardzajcie graficznymi konkursami, bo to tez rozwija myslenia, a jak wiadomo podstawa najlepszych animacji jest scenariusz, a scenariusza pomysl i wlasnie o pomysl w tym konkusie chodzi ;)

Divagor napisał(a):
Widaæ powinienem conieco nadrobiæ je¶li chodzi o znajomo¶æ forum (Kiedy mia³em testow± wersjê Ivony puszcza³em sobie je zamiast muzyki). Cieszê siê, ¿e siê myli³em. ¯yczê udanych inicjatyw i mniej niebuduj±cych divagorów.

no co ty, takie divagory tez sa na forum potrzebne - patrz jak sie dyskusja rozwinela ;)

Strefa czasowa: UTC + 1