ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Pt mar 24, 2017 01:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 10, 2010 15:59 
moderator
moderator

Skoro jest to tylko tymczasowo umieszczone to może wrzućcie na jakiś inny serwis albo chociaż na serwer wikipedii żeby zostało dla potomności?

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 11, 2010 08:49 
moderator
moderator

Divagor napisał(a):
Po projektach widać, że podszedłeś do sprawy poważnie. To w końcu jaką ty techniką się zajmujesz?

Nie zrobiłem jeszcze żadnego filmu lalkowego. Od czasu do czasu bawię się w wymyślanie konstrukcji lalkowych. Chciałbym aby były one alternatywą dla szkieletów profesjonalnych.

Piszesz że aluminium się nie lutuje? Szczerze mówiąc na moich lalkach wszystko łączyłem prowizorycznie taśmą a tylko na rysunkach zaznaczyłem że można zlutować. :wink: Ale Twoja rada odnośnie lutowania aluminium na pewno się przyda. Muszę to sprawdzić.

Co do ogniw. Oczywiście myślałem o przewiercaniu otworów ale nie bardzo wiem jak to rozhartować.

Tomasz napisał(a):
Skoro jest to tylko tymczasowo umieszczone to może wrzućcie na jakiś inny serwis albo chociaż na serwer wikipedii żeby zostało dla potomności?

Napisałem że tymczasowo gdyż chciałem przerzucić to później w innej formie.
Rysunki pozostaną, mam zamiar nawet dołożyć więcej koncepcji.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 11, 2010 22:38 
art director
art director

W hartowanie i rozhartowywanie nikt z nas bawić się nie może. Nie ważne czy mamy palnik lub kuchenkę reklamowaną godzillą- po domowemu tylko zepsujemy sobie stal (szczytem naszych możliwości jest obróbka druta). Poza tym... to że ogniwa to niemal ready-mady wcale nie oznacza że to sposób tańszy. Wliczając w to rozhatrowywanie może się okazać wręcz dwa razy droższy- już nie mówiąc o tym że ogranicza nas co do kształtów i rozmiarów.
Czy uważam że to walka z wiatrakami?- Nie.- Bo jak tak, to chyba pochlastał bym się pierwszy. Sam od roku praktycznie nic nie robię jak tylko szukam "zamienników", darmówek i wymyślam konstrukcje... i też nie doczekałem się żadnej produkcji.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 12, 2010 16:17 
moderator
moderator

Pierwszy szkielet Daavisa od mojego "druciaka" różni się tym, że drut jest usztywniony aluminiową tulejką, a nie grubszym drutem :D Aczkolwiek mój wygląda mniej profesjonalnie ;)

Z drugim jest naprawdę dużo zachodu. O ile z wierconymi kulkami nie ma problemów, tyle z uchwytami do nich trzeba się namęczyć. Aczkolwiek dziwię się, że chcecie to na siłę zrobić z ogniw;] Projekt jest ciekawy, ale nie lepiej byłoby wyciąć takie ogniwa z blachy? Można wyciąć po dwie warstwy sprężystej blachy, na nasze domowe potrzeby wytrzyma, skakać po tym się nie będzie.

Poza tym, szanowny pan Majster za piwo i 60 złotych zrobi Wam takie bajery na solidnym sprzęcie, trzeba mu tylko projekt zanieść i powiedzieć, co i jak. Solidne "trzymacze" na dwie lalki znajomy gość w stanie jest zrobić za taką cenę :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 12, 2010 20:55 
moderator
moderator

sinsky napisał(a):
Aczkolwiek dziwię się, że chcecie to na siłę zrobić z ogniw;]

To są tylko propozycje nikt nie mówi że trzeba się ich sztywno trzymać. :wink:

W moim zamyśle chodziło o to by zaproponować kilka patentów i ewentualnie pobudzić wyobraźnię do tworzenia następnych.
Z Twoich pomysłów podoba mi się ten z lutowanym cieńszym drutem w stawach. Jeśli pozwolisz to przygotuję kolejną grafikę opartą na Twoim patencie.

Stworzymy dzięki temu swego rodzaju galerię pomysłów która być może przyda się komuś w przyszłości.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 13, 2010 10:05 
moderator
moderator

Post Twój przeczytawszy, zgodę wyrażam. :)

Ciekawym materiałem byłby również plastik, PCV trzymałoby nie najgorzej. Jest w miarę sprężyste.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 13, 2010 19:26 
moderator
moderator

Idąc za ciosem dodaję kolejną propozycję, tym razem autorstwa Sinsky.
(mocowanie pozostawiłem takie jak w poprzednich projektach)

Obrazek

A tu plik w większej rozdzielczości:(dostępny tymczasowo)
konstrukcja

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 08:32 
moderator
moderator

Coś masywny ten tie-down, Jacka Skellingtona byś na tym nie postawił :P

Dlatego więc udostępniam szybki szkic mojego pomysłu, który działa:

Obrazek

Buty ów powinny być wykonane z jakiegoś twardego materiału, a gdyby igły były nakręcane na gwint, byłoby miodnie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 21:40 
właściciel studia
właściciel studia

Ale śrubę przy podniesionej nodze można wyciągnąć, a taką szpilkę pewnie będzie widać, prawda?

One-of-none.com

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 19, 2010 15:48 
moderator
moderator

Jak kręci się ujęcia tuż nad ziemią to przy podnoszeniu nogi igły mogą być widoczne, ale można je odkręcić tuż po oderwaniu stopy. Może się obruszyć, niestety. Jako że raczej kręci się ujęcia z wyższej perspektywy, nie będzie tego widać. Poza tym jest obróbka komputerowa, masowo stosowana do usuwania rigów :)

Tytuł:
PostNapisane: N lis 21, 2010 14:24 
wasz ukochany admin
wasz ukochany admin

mozna tez uzyc magnesow, w drugiej wersji prototypa zmienilam szpile na magnesy i oto rezultat

http://mala.me.uk/index.php?id=3&sort=year&show=12

obydwa knypki chodza po obudowie z kompa, a w nogach/butach maja wmontowane male magnesy, zreszta w pierwszej czesci, jak jest tylko jeden ludek, widac je dokladnie gdy podnosi noge.

idealne rozwiazanie gdy potrzebujemy podlogi niezrytej dziurami. ograniczenia to takie, ze nie kazda ewolucje ludek jest w stanie zrobic np balans z duzymi katami na jednej nodze - magnes nie jest w stanie utzrymac ciezaru lalki no i np uniesienie nogi np milimetr nad podloze tez jest zcasami awykonalne, bo magensik od razu ciagnie w dol.

Tytuł:
PostNapisane: N lis 21, 2010 19:37 
moderator
moderator

Jest wykonalne, jeśli skołujemy sobie podstawkę :)
Magnesiki stosowałem, dobrze się sprawują na metalu, lecz niestety w "plenerze" nie znajdą zastosowania :(

Czasami można też postać przymocować do statywu... Tylko niestety później dużo usuwania.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 19, 2010 15:10 
inbeetweener
inbeetweener

Ok fajnie fajnie :)

ale ja potrzebuje pomocy odnośnie silikonu. GDZIE TAKOWY MOŻNA KUPIC?

bo ciągle korzystam z beżowego budowlanego SOUDALA i mam go już dość ;)

jeśli ktoś mógłby mi podesłać jakieś linki do sklepu czy cuś to byłbym wdzięczny :)

ps. cena nie gra roli (jeśli mówimy o cenach do 200zł ;D)

ps2. z silikonu chciałbym zrobić głowe dla postaci do animacji. kolor beżowy oczywiście :P aha a jak nie silikon to czy możecie mi doradzić jakiś innym materiał z którego mogę odlać głowę i dłonie do postaci.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 19, 2010 20:41 
art director
art director

Wybacz. Wykonałem do tego całą Exelową rozpiskę, ale przez całe święta nie będę miał raczej do nie dostępu, chyba że poproszę kolegę z akademika, aby przesłał mi na skrzynkę.
Z silikonów prymitywnych ja mam zamiar wykorzystać SOUDALa z utwardzaczem do szpachlówki- Nie wiem jak to możliwe, kiedyś niesamowicie przyśpieszył mi wulkanizację. Te profesjonalne ciężko mi będzie sobie przypomnieć- może znajdę w notkach.
Generalnie chyba najtaniej było by użyć do tego latexu technicznego- Ten który kupuje się zazwyczaj to spieniony do masek po około 200zł za litr. Techniczny kosztuje tak 15-20zł za litr, tylko trzeba go umieć potem spreparować, trzeba mieć pod ręką fabrykę materacy gdzie ci pozwolą zamówić i mieć zapotrzebowanie na co najmniej 15 litrów (chyba ze pozwolą ci zebrać jakiś kubeczek). Lateks jest niestety materiałem niezwykle nie wdzięcznym- trzeba odlewać go z lipnym szkieletem bo zawarty w nim amoniak jest potwornie korozyjny, musi brzyć przechowywany z specjalnych super szczelnych słoikach (po roku jest już nie do użytku), a po otwarciu- godzina? i klusek. Jest super szkodliwy (potrzebne są profesjonalne maski), a do wulkanizacji (pomijając chemię) potrzebne są specjalne warunki. Zgłębiając od strony latex'u technicznego- Zazwyczaj każdy jest inny i nie raz spreparowanie go ro odpowiednich właściwości -tzn. eksperymenty- mogą potrwać nawet tydzień. Preparowanie polega na dodawaniu mi. amoniaku i chyba mydła. Później przed wlaniem do fory trzeba doprowadzić do jego "zakwaszenia"- albo przez złożony kwas (chyba może być solny- nie wiem), albo przez wsadzenie do zamrażalnika. Później jest chyba piekarnik (lub piec do wulkanizacji) na około 180 stopni. Strasznie dużo zamieszania... ale skoro draństwo ma rozciągliwość 1500-1800%? to chyba nie jest zła inwestycja. Jeśli ktoś ma na ten temat więcej informacji chyba wszyscy będziemy zaciekawieni.
Za chwilę może jeszcze coś dopiszę, ale muszę umyć gary.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 19, 2010 21:25 
art director
art director

Sinski doradzi zapewne "Bluestar Techform Sil" z allegro po około 109zł za kg. Profesjonalnie używa się go do negatywów, ale właściwości ma dobre- Shroe 16, 600% rozciągliwości. Za minus uznał bym to że nie jest transparentny (ale nie chodzi ci chyba o aż tak duży profesjonalizm). Ron Cole używa gumy uretanowej, która od dobrego silikonu jest podobno tańsza, ale w Polsce raczej żadka. Nadaje się chyba Yyta Flex (wersja 10-30) po około 95zł- 1000% rozciągliwości, 16godzin utwardzania i Shore zależnie od numeru. Profesjonalnie używa się silikonu Dragon Skin ale to już chyba więcej niż 200zł (Można sprawdzić). Mógłbym wymieniać dalej, ale w sumie to nie wiem co polecić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1